Textilní haly se staví jako dočasné či trvalé přístřeší. Dají se kdykoliv rozmontovat, ale zároveň mají velmi pevnou konstrukci a opláštění, takže není nejmenší problém je využívat jako plnohodnotnou budovu. Spousta firem a organizací, včetně Armády ČR, to dělá.
Armáda ČR si nechala od společnosti POLAK CZ postavit textilní halu jako hangár pro vojenský vrtulník. Má v něm klimatizaci i vytápění, vejde se do něj vrtulník Mi-171 a deset opravárenských kontejnerů. A jen tak mimochodem – momentálně stojí v Afghánistánu a do budoucna se počítá s přemístěním.
Celý proces trvá pár týdnů
Další obrovskou výhodou, kterou vám textilní haly kromě přenositelnosti nabízí, je doslova expresní rychlost. Zatímco zděný dům či dřevostavbu byste stavěli minimálně půl roku, hala je hotová za několik týdnů. Chvíli trvá, než se vyrobí konstrukce a plášť ve zvolené barvě, doba potřebná na sestavení se odvíjí především od velikosti haly.
Hala je skutečně odolná
Textilní hala vydrží to, co by zvládly i jiné stavby. Konstrukce z ocelových trubek je pevná a opláštění z nehořlavé technické textilie bez problémů vydrží rozmary počasí. Hala bez problémů zvládne vítr i sníh. Při konstrukci je přihlíženo na výpočty nezávislého statika, který určí, na kolik sněhu musí být stavba v dané lokalitě dimenzována. Plachta je navíc barevně stálá a v případě protržení se dá svárem opravit.
Využijete ji na sto způsobů
Textilní haly se využívají jako hangáry, zemědělské budovy, sportovní haly, jízdárny či sklady. Podle toho, k jakému účelu slouží, se volí také výbava. Výjimkou nejsou tribuny, topení, osvětlení, lambríny, mantinely, elektroinstalace či odvětrávací a prosvětlovací okna.
Jelikož je každá stavba konstruována přesně na míru dle požadavků, není možné určit, jaká bude cena. Chcete-li vědět, kolik by vás textilní hala stála, vyplňte poptávkový formulář společnosti POLAK CZ.