V rámci denní hygieny je potřeba se po každé sprše důkladně otřít ručníkem, abyste při opuštění koupelny nebyli ještě mokří. Čím lepší ručník nebo osušku máte k dispozici, tím rychleji a snadněji se osušíte. V tomto článku se dozvíte několik základních rad, podle kterých je vhodné se řídit při nákupu nových ručníků a osušek.
Hustší ručníky lépe sají
Kvalitní ručník se pozná už při prvním dotyku. Je-li příliš tenký, dá se předpokládat, že nebude kvalitní a praktický, protože nemá potřebnou hustotu vláken. Proto si při nákupu všímejte informací od výrobce či prodejce, které se týkají gramáže. Kvalitní produkty by měly mít hustotu vláken minimálně 450 – 500 g/m2.
Čím vyšší je hustota vláken, tím jsou ručníky a osušky lepší z hlediska absorbování vlhkosti. Už při lehkém dotyku dokážou z pokožky setřít vlhkost, osušení po sprše či třeba pobytu v bazénu je pak rychlejší a rovněž i příjemnější.
Přírodní materiály jsou vždy lepší
Pokud si chcete pořídit to nejlepší, upřednostněte ručníky a osušky, které jsou vyrobené z přírodních materiálů. Velmi dobré jsou produkty z bavlny, jež má obecně velmi dobré savé vlastnosti. Bavlna je navíc snadno udržovatelná a nevyžaduje speciální péči. V neposlední řadě přírodní materiály zpravidla nezpůsobují žádné alergické reakce, takže se hodí i pro ty z vás, kteří mají citlivější pokožku.
Tipy na správnou péči o ručníky
Kromě samotného výběru je nutné rovněž vědět, jak se o ručníky a osušky starat. Spousta domácích hospodyněk dělá velkou chybu při praní, kdy používá příliš velké množství pracího prášku a aviváže. Zejména aviváž při praní ručníků nemusíte vůbec používat, je v tomto případě spíše na škodu, neboť snižuje hebkost a měkkost materiálu.
Dále je vhodné ručníky prát odděleně od ostatního prádla. A ideálně tak, abyste pračku neměli příliš plnou, jinak může dojít k rychlejšímu opotřebení látky a ručníky opět ztrácí svoji jemnost. V každém případě doporučuji řídit se radami, které pro praní a sušení uvádí výrobce na štítcích výrobků.